U organizaciji Udruženja za poduzetništvo i posao LINK u Ministarstvu privrede HNK održan je sastanak na temu : "Ubrzanje procesa registracije privrednih subjekata u sudovima FBiH". Suorganizator sastanka bilo je Ministarstvo privrede HNK.

Na sastanku su prisustvovali predstavnici Ministarstva privrede HNK,  Federalnog Ministarstva energije rudarstva i industrije, Federalnog Ministarstva trgovine, Federalnog Ministarstva razvoja, preduzetništva i obrta, Privredne komore HNK/Ž, Općinskog suda u Zenici te Gospodarske/Privredne komore Grada Mostara.

Raspravljalo se o Zakonu o privrednim društvima FBiH koji je kao jedan od reformskih zakona usvojen od strane Predstavničkog doma i Doma naroda Parlamenta FBiH, no isti još uvijek nije objavljen u Službenim novinama FBiH. Iako Zakon ne donosi sistemsko unaprijeđenje i u suštini je prečišćeni tekst prethodnog Zakona, sa određenim izmjenama značajnim za unapređenje poslovanja i usklađivanje sa Zakonom o registraciji privrednih subjekata.
Reforme će omogućiti da se privredni subjekti u FBiH registriraju u roku od 7 dana što bi predstavljalo značajan napredak u odnosu na dosadašnju praksu. Također,  troškovi registracije društva sa ograničenom odgovornošću će biti reducirani. Početni kapital društva sa ograničenom odgovornošću će biti smanjen sa dosadašnjih 3000 KM na 1000 KM.

Sve stranke su se složile kako donošenje ovog Zakona omogućuje rasterećenje privrednih subjekata i od raznih fiskalnih i parafiskalnih nameta te privrednim subjektima daje više mogućnosti. Naglasili su kako je potrebno ujednačavanje svih sudskih praksi u BiH naročito isticanje onih pozitivnih te kako je potrebna veća informiranost subjektima koji nisu još otpočeli proces registracije.
GKM kao udruženje preduzetnika pozdravlja usvajanje novog zakona, jer to će dovesti do boljeg poslovnog okruženja. Predstavnici GKM-a su naglasiili da je potrebno smanjiti broj uključenih administativnih tijela te reducirati dokumentaciju. Također potrebna je veća transparentnost i kontrola birokratskih procesa. Općine trebaju uspostaviti servis kojima će olakšati proces registracije i dati značajnu potporu preduzetnicima.