Vlada Federacije konačno je "našla" prostor u kome bi mogle biti smještene federalne institucije u Mostaru.

To je zgrada Privredne banke, takozvana Staklena banka u centru grada koja je godinama devastirana i predstavlja ruglo grada iako je nekada bila jedna od najljepših zgrada, prenosi portal Manager.ba.

Naime, Vlada Federacije BiH je prihvatila izvješće o radu Radne skupine za utvrđivanje imovinsko-pravnog statusa zgrade tzv. ”Staklene banke” u Mostaru i izrazila daljnju zainteresiranost da ova zgrada bude kupljena u zatečenom stanju (objekt nije u cijelosti izgrađen), s ciljem privođenja konačnoj namjeni – smještaju federalnih institucija u Mostaru.

Služba za zajedničke poslove organa i tijela FBiH zadužena je da u postupku kupoprodaje ”Staklene banke”, u ime Vlade FBiH uputi ponudu za kupovinu ove zgrade, u okviru planiranih sredstava u Proračunu za ove namjene.

Foto: Bljesak.info