U Mostaru je danas s radom započela prva znanstveno-stručna konferencija s međunarodnim sudjelovanjem pod nazivom "Oblikovanje i tehnologije arhitektonskih otvora".

Članica Gospodarske / Privredne Komore Grada Mostara (GKM)Staklorad d.o.o. izlaže kao  sponzor i partner prve znanstveno-stručne konferencije "Oblikovanje i tehnologije arhitektonskih otvora".  Inače Staklorad d.o.o.  je poduzeće osnovano 1977. godine te se u prvim godinama poslovanje baziralo na obradu ravnog stakla i ogledala. Nakon što se na tržištu BiH pojavila potreba za PVC i ALU sistemima otvora, proizvodni pogon ovog poduzeća se proširo u tom pravcu, a njegova ponuda je obogaćena visokokvalitetnim ALU i PVC otvorima, staklenim fasadama, segmentnim garažnim vratima, te ogradnim sistemima. Trenutno Staklorad d.o.o. upošljava 25 radnika, a uz najsuvremenije strojeve, kvalitetnu radnu snagu i odlične uvjete rada zadovoljava sve proizvodne standarde te je i generalni zastupnik poznate svjetske firme "Salamander" za područje naše regije.

Dvodnevnu konferenciju otvorio je predsjedavajući Predsjedništva BiH Dragan Čović, koji je ujedno i visoki pokrovitelj ovog događaja.

Otvarajući skup, Čović je podsjetio na opredjeljenje BiH ka euroatlantskim integracijama, s naglaskom na europski put BiH, piše Prvi.tv.

– Želja nam je ekonomski i socijalno stabilizirati BiH što je izuzetno težak zadatak – kazao je Čović, kazavši kako mu je želja da mladi svoju budućnost grade u BiH, a ne da odlaze izvan zemlje.

Naida Memić, direktorica marketinške agencije „Sfera" d.o.o. , koja je organizator ove konferencije, kazala je kako je svrha dvodnevnog skupa razmjena znanja i iskustva u različitim oblastima inženjerstva, kao i otvaranje mogućnosti uspostavljanja međunarodne i domaće suradnje.
– Svrha ove konferencije je upoznati sudionike s mogućnostima dobivanja nepovratnih sredstava iz EU, s novitetima proizvodnje fasada i aluminijskih profila te s novitetima u staklu i europskom načinu ugradnje – pojasnila je Memić.

Između ostalih, nazočnima na skupu obratili su se dekan Građevinskog fakulteta Banja Luka Milenko Stanković i Jasmina Katica u ime Federalnog ministarstva prostornog uređenja.

Partner u organizaciji Konferencije je Građevinski fakultet Univerziteta iz Banja Luke i Udruženje poduzetnika LiNK Mostar. Generalni sponzor je Tvrtka Feal d.o.o. Široki Brijeg.

Konferencija se sastoji iz dva dijela: prezentacije znanstvenih i stručnih radova u prvom dijelu te prezentacije suvremenih tehnologija i proizvoda u domenu proizvodnje i dizajna prozora i vrata.

Na Konferenciji sudjeluju i poznate tvrtke kao što su "Profine", "Europrofil", "Aluplast", "Salamander" i "Inautic", a svoj dolazak je prijavilo oko 400 vlasnika srednjih i malih poduzeća koja najvećim dijelom rade na području zapadne Europe.

Fotografija (s lijeva na desno): Eldina Dedić (GKM), Alen Đuliman (Staklorad d.o.o), Monja Arapović (GKM)