U ponedjeljak 28. rujna  u prostorijama Gospodarske/Privredne komore grada Mostara (GKM) održan je okrugli stol  na kojem su prisustvovale članice Komore iz sektora građevinarstva: G.P.Barbarić d.o.o, Hering d.d., Izgradnja Tojaga d.o.o., Tempo Vranica d.d. i Visak d.o.o. Imajući u vidu kompliciranu situaciju na našem tržištu učesnici su razgovarali o specifičnim izazovima s kojim se susreću i njihovim potencijalnim rješenjima.

Teme o kojima se razgovaralo su slijedeće:
 Uvjeti za uspješno učešće na tenderima
 Politika cijena za podizvođače
 Tenderi su prilagođeni stranim kompanijama
 Kašnjenje naplate potraživanja od strane investitora
 Kako  ponuditi bolje uslove radnicima budući da radna snaga sve češće odlazi u inostranstvo

Sve stranke su se složile kako je potrebno unaprijediti suradnju između regionalnih građevinskih kompanija te između privatnog i i javnog sektora. Naglašena je  krucijalna važnost razmjene iskustava i informacija kako bi došlo do razvijanja građevinskog sektora. Učesnici su složni oko važnosti nastavaka razgovora pod okriljem Gospodarske/Privredne komore Grada Mostara i kako su kazali sve građevinske kompanije iz regije su dobrodošle da se pridruže ovoj radnoj skupini.

Građevinske kompanije

Eldina Dedić(GKM); Monja Arapović(GKM); Jakov Terzić(Tempo-Vranica d.d.); Jens Mueller(GKM); Ladislav Bevanda(Hering d.d.); Anka Leko(Hering.d.d.); Željko Brabarić(G.P.Barbarić d.o.o.); Mirsad Lavić(Visak.d.o.o.); Edin Sarić(Izgradnja Tojaga d.o.o.)