Predstavnici Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine i Ministarstvo komunikacija i prometa BiH sastali su se s bosansko-hercegovačkim cestovnim prijevoznicima kako bi pronašli rješenja za aktualne probleme u međunarodnom prijevozu.

Nelegalni prijevoznici, tj. oni koji rade na crno, glavni su problem međunarodnih cestovnih prijevoznika iz Bosne i Hercegovine, prenosi NAŠA TV.

Predstavnici Udruge prijevoznika kažu kako je jedan od problema bio Zakon o međunarodnom i međuentitetskom cestovnom prijevozu koji se nije mijenjao od 2002. godine.

Upravo radi poboljšanja uvjeta već su usvojena dva zakona, poručuju iz Ministarstva komunikacija i prometa.

Bruno Bojić, predsjednik Vanjskotrgovinske komore BiH, naglasio kako im nedostaje još 1000 CEMT dozvola za Italiju kako bi nadišli sve probleme i bili konkurentni na cjelokupnom tržištu.