U utorak, 6. veljače, u prostorijama Gospodarske/Privredne komore Grada Mostara potpisan je Memorandum o razumijevanju vezan za suradnju u okviru projekta Europske poduzetničke mreže (EEN).

EEN je projekt Europske unije koji je namijenjen malim i srednjim poduzećima s ciljem pružanja podrške i servisa u internacionalizaciji njihovog poslovanja.

INTERA posluje kao lokalna kontakt točka za EEN gdje tvrtke mogu postavljati njihove profile za pretraživanje poslovnih partnera unutar mreže. Osim toga, u posebnim slučajevima mogu se organizirati misije kako bi se skupine poduzeća iz Hercegovine povezale s tvrtkama unutar Europske Unije.

Ovaj sporazum će doprinijeti unaprjeđenju internacionalizacije i promociji poslovnih mogućnosti domaćih malih i srednjih poduzeća. INTERA Tehnološki Park će zajedno sa Gospodarskom/Privrednom komorom Grada Mostara kroz svoj rad nastojati podići inovativni kapacitet malih i srednjih poduzeća na području Hercegovine u svrhu unapređenja njihove konkurentnosti.

Podsjećamo kako je ovo samo još jedna u nizu uspješna suradnja između INTERA Tehnološkog Parka i Gospodarske/Privredne komore Grada Mostara.

Izvijestio: D. Glas

EEN - GKM