Državna tajnica u Ministarstvu rada i socijalne skrbi Savezne Republike Njemačke, gospođa Gabriele Lösekrug-Möller i gospodin Josip Juratović, njemački parlamentarni zastupnik održali su sastanak sa Upravom i profesionalnim osobljem Gospodarske / Privredne Komore Grada Mostara. G-din Juratović kao prijatelj i dugogodišnja podrška naše Komore izrazio je i buduću podršku obrazovnim procesima HNK/Ž.

Gospođa Gabriele Lösekrug-Möller svojom posjetom Komori željela je iskazati važnost projekta stručnog obrazovanja. Gospodin Dalibor Miloš, član Upravnog odbora Komore kazao je da su članice GKM-a pokazale interes i naglasile važnost unaprjeđenja obrazovnih standarda ka praktično orijentiranom obrazovanju u strukovnim školama.

GKM trenutno sprovodi istraživanja u HNK/Ž kako bi se saznalo stanje u kompanijama iz sektora metala i turizma. Prvi rezultati pokazuju da postoji velika potražnja za kvalificiranom radnom snagom u tim sektorima što bi dovelo do razvojnih potencijala kako za kompanije tako i za radnike. No, u ovom procesu mnogo napora mora biti uloženo od strane svih interesnih grupa kako bi se poboljšalo stanje i uvjeti u budućnosti.

Fotografija (s lijeva na desno) : Dalibor Miloš; Josip Juratović; Jens MuellerGabriele Lösekrug-Möller; Vlado Jerkić; Andrea Čordaš; Rodney Reviere