Odvjetnički ured Karanović & Nikolić u suradnji s članovima odvjetničkih komora u Bosni i Hercegovini, Konrad Adenauer Stiftung i Gospodarska / Privredna komora Grada Mostara bit će domaćinima Mostarske energetske konferencije, koja će se održati u utorak, 23. svibnja u hotelu Mostar u Mostaru.

Konferencija će obuhvatiti regulatorne i financijske aspekte kojima se sučeljavaju tvrtke i potencijalni investitori kad je riječ o ostvarenju obnovljivih projekata i pružiti pristup najbolje prakse za njegovu realizaciju.

Govornicima će biti istaknuti stručnjaci iz područja obnovljivih izvora energije od lokalnih vlasti i institucija (uključujući Regulatorno povjerenstvo za energiju u Federaciji Bosne i Hercegovine, Operator za obnovljive izvore energije i učinkovitu kogeneraciju), međunarodne organizacije (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit – GIZ) te predstavnici vodećih tvrtki u ovoj industriji.

Na konferenciji će biti predstavljeno najnovije izdanje publikacije Focus on Energy koja pruža sveobuhvatan pregled trendova i izazova energetskih sektora u jurisdikcijama Srbije, Hrvatske, Slovenije, Makedonije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Sudjelovanje je besplatno.