U vrlo direktnom i otvorenom razgovoru s urednicom Sanelom Prašović Gadžo, u emisiji Interview20, potpredsjendica Federacije BiH Melika Mahmutbegović je govorila o tome šta je za nju danas najvažnije u Federaciji BiH:

"Najvažnije je pitanje zaposlenosti, dakle riješiti pitanje nezaposlenosti. Mislim da je to goruće pitanje. S druge strane, nivo siromaštva smanjiti na minimum. Mislim da građane u državi Bosni i Hercegovini možda manje opterećuje siromaštvo koliko nepravda. Građani BiH ili ovih naših prostora definitivno su jako osjetljivi kao i svaki čovjek na nepravdu. Nepravda znači da jedni imaju prevelika primanja, imaju previše, a drugi premalo. Činjenica da nečije plaće iznose 10 ili 15 prosječnih mirovina su zaista su demotivirajuće, a i ponižavajuće na kraju s apsekta običnog građanina. Mi imamo dva segmenta, imamo javni segment, javnu potrošnju i imamo realni sektor.

Javni sektor je ogroman, veliki potrošač novca, na drugoj strani imate realni sektor koji mora osigurati novac za neke komisije, za upravne odbore. Možda ovo nije popularno govoriti, ali ja u dubini duše osjećam to kao jednu nepravdu, zašto netko može imati sedam, osam ili 10 000 KM plaću, a imate ljudi koji žive s 300 KM, imate neke koji nemaju nikakva primanja pa se snalaze i mislim da to treba popravljati. Ukoliko to ne budemo prepoznali kao jedan interes da se te stvari poprave, mislim da nije dobro za državu, nije dobro za građane.“

Izvor: Biznis.ba